Nemůžete prodat svoji nemovitost? Poradím vám, kde je chyba!
08. 09. 2020

Nemůžete prodat svoji nemovitost? Poradím vám, kde je chyba!

Chcete prodat byt, dům nebo jinou nemovitost, ale nedaří se vám to? Možná při prodeji děláte jednu ze zásadních chyb. Nevěšte hlavu, určitě nejste sami. V dnešním článku si řekneme, jakých nejčastějších chyb se prodávající dopouští. Děláte je taky?

 

 

 

Jak je to se zrušením daně z nabytí nemovitosti?
04. 08. 2020

Jak je to se zrušením daně z nabytí nemovitosti?

Už od jara tohoto roku se jedná o zrušení daně z nabytí nemovitosti. Cíl byl od začátku jasný – podpořit český realitní trh. Jak se situace se zrušením daně vyvíjí? Jaké by měly být podmínky a koho se zrušení daně bude vlastně týkat? Na všechny otázky ohledně zrušení daně z nabytí nemovitosti vám odpovím v článku.

5 tipů, jak najít vhodný stavební pozemek
02. 07. 2020

5 tipů, jak najít vhodný stavební pozemek

Chcete si postavit svůj vysněný domov, dům k pronájmu nebo třeba menší chatu pro občasné úniky z města? V našich myšlenkách vypadá celý tenhle proces bohužel mnohem jednodušeji, než jak to doopravdy je. Velký problém nastává už v první fázi – při hledaní vhodného pozemku. V dnešním článku se dočtete 5 tipů, jak najít ten správný.

Na mobilní dům není třeba stavební povolení. Pravda, nebo mýtus?
02. 07. 2020

Na mobilní dům není třeba stavební povolení. Pravda, nebo mýtus?

V posledních letech narůstá popularita mobilních domů. Stále častěji si takovou formu stavby pořizujeme k rekreaci nebo i k trvalému bydlení. K jejich oblibě přispívá i nízká pořizovací cena při relativně slušném komfortu bydlení v moderních typech domů. Co musíte vyřídit, pokud se rozhodnete pro umístění mobilního domu na pozemku?

Nižší příjem kvůli koronaviru? Žádejte odklad splátek

Nižší příjem kvůli koronaviru? Žádejte odklad splátek

Česká bankovní asociace doporučila bankám, aby klientům umožnily odklad splátek u hypotečních a ostatních úvěrů. O tříměsíční odklad splátek mohou požádat klienti, kteří přišli o část nebo celý zdroj příjmů. 

Době koronavirové pomalu odzvonilo.  Co ale přijde, až skončí úplně?
01. 06. 2020

Době koronavirové pomalu odzvonilo. Co ale přijde, až skončí úplně?

Během pár měsíců postihl celý svět a převrátil životy mnoha z nás naruby. O čem je řeč, vám asi napovídat nemusím. Kvůli onemocnění COVID-19 jsme se snad všichni ocitli v nepříjemné situaci. Už víme, co vše se nám z vteřiny na vteřinu může změnit. Co nás ale čeká, až tohle všechno skončí?

Byt či dům – to je oč tu běží!
01. 06. 2020

Byt či dům – to je oč tu běží!

Nacházíte se v situaci kdy řešíte, jaké bydlení je pro vás nejvhodnější? Dávno neplatí, že kupujeme jednu nemovitost na celý život. To ale neubírá na náročnosti v rozhodování. Jedná se totiž o investici, která nás bude provázet ještě mnoho dalších let. Jak tedy vybrat bydlení? Pojďme se na to podívat!

Budoucnost - nejistý vývoj sazeb hypoték
30. 04. 2020

Budoucnost - nejistý vývoj sazeb hypoték

Pandemie koronaviru dopadla i na hypoteční trh. Mnoho obchodů a transakcí se zcela zastavila. Propad zájmu o koupi nemovitostí zaznamenává i realitní trh. Jak na to budou přistupovat banky? A jaké budou sazby hypotečních úvěrů?

Najmout si realitního makléře nebo prodat sám?  Nejdříve si v tom udělejte jasno!
02. 03. 2020

Najmout si realitního makléře nebo prodat sám? Nejdříve si v tom udělejte jasno!

Pokud se z jakéhokoli důvodu rozhodnete prodat či koupit nemovitost, měli byste si správně promyslet, jak budete postupovat. Jaká z možností pro vás bude výhodnější?

Nebankovní úvěry a „americké“ hypotéky?  Děkujeme, nechceme!
28. 02. 2020

Nebankovní úvěry a „americké“ hypotéky? Děkujeme, nechceme!

Popularita nebankovních hypotečních úvěrů stále vzrůstá. Jaká jsou ale hlavní rizika takového úvěru? A proč je výhodnější podstoupit raději složitý schvalovací proces v bance? To si povíme v dnešním článku!

Stáhněte si zdarma

Sedmero chyb při prodeji nemovitostí ZDARMA

zpracováním osobních údajů